Theatershow van vliegveld Eindhoven

    0
    123

    Vlnr Van der Zanden, Lauret en Hellemons

    De gebruikers van het Eindhovense vliegveld, Defensie en de civiele medegebruiker Eindhoven Airport, hebben een theatertour georganiseerd om bekendheid te geven aan wat er op het vliegveld  gebeurt, en om in contact te treden met de omwonenden. Het heet de Luchthaven Roadshow. Er was een avond op 05 juni in De Muzenval in Eersel en een avond op 18 juni 2025 in De Schalm in Veldhoven van welke avond de foto is.
    Voor BVM2 aanwezig was onder andere Bernard Gerard.

    De grote zaal van De Schalm zat met ruim 300 mensen grotendeels vol.

    De avond werd gedragen door presentator Leon van der Zanden (een cabaretier), Linda Lauret (chef staf van het Air Mobility Command en plaatsvervangend commandant van Vliegbasis Eindhoven), en Roel Hellemons, directeur van Eindhoven Airport.

    Bernard Gerard interpreteert dat het hoofdmotief voor de theatertour ligt in het versterken van het draagvlak voor Defensie. Geopolitiek kwam tijdens de avond prominent voorbij met daaraan gekoppeld de transportfunctie van het Air Mobility Command (de LinkedIn pagina van Lauret wordt opgesierd door een Hercules vrachtvlliegtuig). Ook de militaire kwetsbaarheid van de Brainportregio werd benoemd.

    Hellemons zei voor BVM2 niet veel nieuws, maar dat heeft als eenvoudige reden dat alles al eerder gezegd is. Relatief nieuw is het Regionaal Informatie Centrum (RIC), sinds 01 januari 2023 een communicatie- en informatiebureau van de vliegbasis en Eindhoven Airport samen. Directeur Maurits de Beer kreeg even het woord.

    De avond werd verlevendigd door een quiz met twee prijzen, namelijk een reis per luchtballon en een gesigneerd PSV-shirt.

    Er waren veel vragen uit het publiek, o.a. over de veiligheid onder de aanvliegroutes; over het parkeren in Meerhoven; over de natuur; en (van BVM2) over hoe het ruimtebeslag van het vliegveld te combineren was met de sterk gegroeide woningbouwbehoefte –  waarop een aarzelend antwoord kwam; (ook van BVM2) over synthetische kerosine en daardoor minder luchtvervuiling (Hellemons is een groot voorstander van synthetische kerosine); enwat Eindhoven Airport te vertellen heeft over de luchtvaartmaatschappijen (tarieven en in 2030 een gebod tot alleen maar nieuwe toestellen).

    Buiten was er vooraf een kleine demonstratie ‘Minder vliegen, meer wonen.